Посольство України у Державі Катар

, Київ 16:28

Політичні відносини

Візит Еміра Катару шейха Хамада Аль Тані в Україну (19-20 жовтня 2011 року)

19-20 жовтня 2011 року відбувся візит в Україну Еміра Держави Катар шейха Хамада бін Халіфи Аль Тані, який став першим за всю історію двосторонніх відносин.

Під час переговорів Глави Української держави з Еміром Держави Катар особлива увага була приділена найбільш актуальним питанням двостороннього співробітництва, зокрема в торговельно-економічній та інвестиційній сферах.

19 жовтня 2011р. відбулася церемонія підписання двосторонніх документів. Було підписано:

  • Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Катар про повітряне сполучення
  • Угоду про взаємне співробітництво та обмін інформацією між Українським національним інформаційним агентством УКРІНФОРМ та Катарським інформаційним агентством
  • Міжурядова Угода про повітряне сполучення  визначає процедури призначення авіапідприємств для здійснення прямих авіаперельотів між Україною та Катаром, надання та скасування дозволів на польоти, а також регулює питання авіабезпеки, експлуатації договірних ліній, комерційної діяльності та тарифів
  • Угода про взаємне співробітництво та обмін інформацією між Укрінформом та Катарським інформагентством передбачає створення сприятливих умов для обміну новинами й інформаційними повідомленнями між агентствами.

Перший в історії українсько-катарських відносин офіційний візит Еміра Держави Катар в Україну започаткував діалог на найвищому рівні, відкрив нові перспективи двосторонньої взаємодії та вивів співпрацю між двома державами на якісно новий рівень.

Зазначалось, що «Катар наразі задає темп розвитку суспільно-політичних процесів у регіоні Близького Сходу, виступає каталізатором передових ідей та реформ в арабському світі, докладає активних зусиль для налагодження міжцивілізаційного діалогу».

«Упевнений, що Україна і Катар могли б стати прикладом налагодження ефективного та взаємовигідного співробітництва між народами різних культур та цивілізацій», - сказав Глава Української держави, наголосивши – саме сталий політичний діалог на найвищому та високому рівнях має стати основою для посилення взаємодії наших країн.

Візит Прем’єр-міністра України до Держави Катар (8-9 травня 2012 року)

8-9 травня 2012 року відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра України  до Держави Катар на запрошення Еміра Держави Катар шейха Хамада бін Халіфи Аль Тані.

У ході візиту Прем’єр-міністр України провів переговори з Еміром Держави Катар, Прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Катару, Міністром енергетики та промисловості Катару М.С.Ас-Садою, Міністром економіки та фінансів Катару Ю.Х.Камалем та Головою правління катарської компанії “Хассад Фуд”. У рамках візиту відбулася зустріч Прем’єр-міністра України з керівництвом провідних катарських компаній, під час якої представникам ділових кіл Катару було презентовано Національний проект будівництва “LNG” терміналу, а також інвестиційні проекти в агропромисловій сфері, літакобудуванні (ДП “Антонов”) та медицині (міжнародна клініка “Інтермедікалсіті”). Крім цього, Прем’єр-міністр України дав ексклюзивне інтерв’ю катарському супутниковому телевізійному каналу “Аль-Джазіра” та провідній катарській газеті “Аш-Шарк”.

Візит сприяв наповненню українсько-катарських взаємин прагматизмом, виокремленню перспективних напрямків практичної взаємодії, активізацію співпраці, насамперед, у торговельно-економічній та інвестиційній сферах, забезпеченню політичної підтримки розвитку двостороннього співробітництва в різних сферах, а також реалізацію та розширенню домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту в Україну Еміра Держави Катар шейха Х. Х.Аль Тані у жовтні 2011 року.

Візит Прем’єр-міністра України до Держави Катар продемонстрував готовність нашої держави до подальшого активного розвитку політичної, економічної і гуманітарної співпраці з Катаром, а також надав чіткий сигнал з боку нашої держави посилити співробітництво з ним. Водночас була виявлена велика зацікавленість катарської сторони до налагодження співпраці з українськими партнерами.

Візит Президента України до Держави Катар (27-28 листопада 2012 року)

27-28 листопада 2012 року відбувся перший в історії двосторонніх відносин офіційний візит Президента України до Держави Катар. У ході візиту Президент України, якого супроводжувала представницька делегація, провів зустрічі з Еміром Катару шейхом Х.Х.Аль Тані та Прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Катару шейхом Х.Дж.Аль Тані. Президент України відкрив інвестиційне Роуд-шоу в Державі Катар, організоване Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, і виступив перед учасниками цього заходу. Крім того, було здійснено візит до катарського парку науки та технологій "Катар Фаундейшен".

У ході переговорів у форматі віч-на-віч та у розширеному складі з Еміром Катару було розглянуте широке коло питань українсько-катарських відносин, що становлять взаємний інтерес, та здійснено обмін думками з актуальних міжнародних і регіональних питань. Лідери держав висловили задоволення досягнутим рівнем політичного діалогу між двома країнами та підтвердили прагнення зміцнювати партнерські взаємини шляхом подальшого поглиблення співробітництва в усіх сферах, зокрема, торговельно-економічній, інвестиційній, агропромисловій,  туристичній та галузі спорту.

Лідери країн підтвердили прагнення України та Катару сприяти зміцненню міжнародного миру та безпеки, наголосивши при цьому на важливості стабілізації ситуації на Близькому Сході.

Глави держав обмінялися вищими державними нагородами. Президент України нагородив Х.Х.Аль Тані Орденом князя Ярослава Мудрого І ступеню, а Емір Катару нагородив українського президента Орденом Незалежності.

Президент України запросив Еміра Катару шейха Хамада бін Халіфу Аль Тані відвідати Україну з офіційним візитом. Запрошення було із вдячністю прийняте.

Головним підсумком візиту слід вважати те, що обидві сторони на найвищому рівні підтвердили незмінне бажання розвивати взаємовигідне співробітництво у багатьох сферах на засадах особливого партнерства, сприяти з цією метою реалізації конкретних перспективних спільних економічних проектів у сферах, що становлять взаємний інтерес. В рамках візиту було підписано міжурядову угоду про безвізові поїздки для власників дипломатичних та спеціальних паспортів, яка є першою угодою про лібералізацію візового режиму з країнами-членами РСАДПЗ. Візит заклав належні підвалини для подальшого поглиблення двосторонньої співпраці, забезпечив надання політичної підтримки розвитку двостороннього співробітництва.

Прихід до влади в Катарі шейха Таміма Аль Тані.

25 червня 2013р. Емір Хамад Аль Тані передав владу своєму сину, Спадкоємному принцу шейху Таміму бін Хамаду Аль Тані. 26 червня 2013р. було оголошено про новий склад і структуру уряду Катару. Керівництво України надіслало вітальні листи новим керівникам Держави Катар.

 

Зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна  з Міністром закордонних справ Катару шейхом Мохаммедом бін Абдулрахманом бін Джассімом Аль-Тані на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки.

 

 14 лютого 2016 року відбулась зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна  з Міністром закордонних справ Катару шейхом Мохаммедом бін Абдулрахманом бін Джассімом Аль-Тані на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки. В центрі уваги зустрічі міністрів стали питання активізації двосторонніх контактів на високому та найвищому рівнях. Міністри  обмінялися також думками щодо ситуації в Сирії, зокрема, у контексті досягнутих сторонами конфлікту та міжнародними посередниками домовленостей щодо тимчасового припинення вогню.

 

 

 

Зустріч Президента України Петра Порошенка з Еміром Катару в рамках 71-ї Сесії ГА ООН у Нью-Йорку (вересень 2016 р.)

19 вересня 2016 року у рамках 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Еміром Держави Катар Шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані.
Серед іншого, йшлося про залучення українських компаній до масштабних інфраструктурних проектів, які здійснюються Урядом Катару. Водночас, Україна зацікавлена в участі інвесторів з Катару в приватизації державних підприємств в Україні.

Під час зустрічі з Тамімом бін Хамадом Аль Тані лідери торкнулися проблеми захисту фундаментальних прав кримських татар, які проживають на тимчасово окупованій території Криму та у Севастополі. Емір Держави Катар наголосив на підтримці територіальної цілісності України і заявив, що його держава виступає проти будь-якої агресії по відношенню до суверенної держави. Він також наголосив, що Держава Катар вважає кримських татар, які проживають на території Криму, громадянами України.

4 жовтня 2017 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебував з робочим візитом у Державі Катар, під час якого відбулися його зустрічі з Прем’єр-міністром, міністром внутрішніх справ шейхом Абдуллою бін Нассером Аль Тані, Міністром закордонних справ шейхом Мохаммедом бін Абдулрахманом Аль Тані та Державним міністром закордонних справ Катару Султаном Аль-Мрейхі.    

19-20 березня 2018 року відбувся офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Держави Катар.

Глава Української держави провів переговори з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані, Прем’єр-міністром, Міністром внутрішніх справ Катару шейхом Абдуллою бін Насером Аль Тані, Міністром енергетики і промисловості Катару Мухаммедом Аль Садою, Виконавчим директором Катарської Інвестиційної Адміністрації шейхом Абдуллою бін Мухаммедом Аль Тані, а також провів зустріч з керівником Асоціації бізнесменів Катару шейхом Фейсалом бін Касімом Аль Тані.

Президент України Петро Порошенко, у ході офіційного візиту до Держави Катар, взяв участь у відкритті виставки Qatar International Agricultural Exhibition-2018. Президент оглянув виставку, в тому числі стенди, де представлені українські виробники. Разом з Главою Української держави з роботою виставки ознайомились Прем’єр-міністр, Міністр внутрішніх справ Катару шейх Абдулла бін Насер бін Халіф Аль Тані, а також Міністр економки і торгівлі Держави Катар шейх Ахмед бін Джасім бін Мохаммед Аль Тані.

За результатами переговорів Президента України Петра Порошенка та Еміра Держави Катар шейха Таміма бін Хамада Аль Тані було підписано низку двосторонніх документів, зокрема:

- Угоду між Урядом України та Урядом Держави Катар про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи;

- Угоду між Урядом України та Урядом Держави Катар про створення Спільної комісії з економічного, торговельного і технічного співробітництва;

- Угоду між Урядом України та Урядом Держави Катар про сприяння та взаємний захист інвестицій;

- Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Катар про військово-технічне співробітництво;

- Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Катар про взаємне скасування візових вимог;

- Меморандум про взаєморозуміння між Київським Національним Університетом імені Тараса Шевченка та «Університетом Катару».

//