Посольство України у Державі Катар

Київ 06:52

Поради щодо правил поведінки

Етичні норми та правила поведінки у громадських місцях.

Варто ознайомитись особам, які планують відвідати Катар.

 

Одяг: бажано вдягатися стримано, жінкам варто уникати одягу, який занадто підкреслює фігуру, занадто короткий та прозорий (міні-спідниці, блузки, теніски, сукні з відкритими плечима). Чоловікам та жінкам не слід з’являтися у купальному костюмі у непередбачених для цього місцях (крім, наприклад, басейну або пляжу).

 

Керування транспортними засобами: Категорично забороняється керування транспортом у нетверезому стані (ступень сп’яніння не має значення). Не припустимі прояви агресії по відношенню до інших учасників руху, включаючи образливі жести. Це може призвести до притягнення не тільки до адміністративної відповідальності, але й до затримання та, у найгіршому випадку ув’язнення. Порушення правил дорожнього руху тягне за собою відповідальність та може мати серйозні наслідки та покарання. Наприклад, проїзд на червоне світло світлофора може призвести до ув’язнення та арешту транспортного засобу або штрафу у 2 тис. дол. США.

 

Вживання алкоголю: Особам, які не є мусульманами, дозволяється вживання алкогольних напоїв у спеціальних приміщеннях готелю (ресторани, бари, готельний номер, за умови наявності відповідного дозволу МВС Катару на продаж у цих закладах алкоголю) або у власному будинку. Проте, забороняється з’являтися у стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях.

 

Священний місяць Рамадан - священний місяць посту, протягом якого мусульмани утримуються від їжі та пиття від сходу до заходу сонця. Від немусульман не вимагається дотримуватись зазначених норм, проте, протягом цього місяця, слід утримуватись від прийому їжі, пиття та паління у громадських місцях.

  

Інші віросповідання: Хоча Іслам є офіційною релігією Катару згідно конституції країни, ставлення до інших віросповідань є поважливим та толерантним. Державними органами країни дозволяється будівництво церков та соборів на території Катару. Наразі в Катарі є діючий християнський храм.

 

Національні свята: Національні свята пов’язані з найбільш вагомими та важливими подіями з точки зору ісламу та історії Держави Катар. Оскільки ісламський календар пов’язаний з відстеженням фаз місяця, його відповідність датам григоріанського календаря змінюється з року в рік. Національний День Катару - 18 грудня.

 

Вхід в арабську гостьову кімнату (меджліс): Не забувайте знімати взуття перед тим, як заходити у меджліс (місце для прийому гостей у приватному будинку). Якщо жінка супроводжує чоловіка під час відвідування, вона має пройти у кімнату для жінок. Перед початком розмови слід пригоститися чимось із запропонованих страв або напоїв. Прийняття пропозиції з боку господаря щодо спільного обіду або вечері (іншого прийняття їжі) є одним з проявів поваги до господаря.   

 

Інші важливі моменти:

- певні емоційні прояви (обійми, поцілунки і т.ін.) забороняється демонструвати у громадських місцях, оскільки вони можуть стати, за нормами чинного законодавства Катару, підставою для затримання, арешту, ув’язнення та значних штрафів;

- слід уникати фотографування споруд релігійного призначення (без відповідного дозволу), споруд та техніки військового призначення, інших людей, особливо арабських жінок;

- важливо вітати вставанням іншу особу, яка щойно прибула. Рекомендується привітати особу арабського походження мусульманським «ассаляму алєйкум», зокрема, особу старшу за віком. Чоловікам слід також підводитися коли входить жінка;

- коли зустрічаються чоловік та катарська жінка, чоловіку першому не варто проявляти ініціативу у її привітанні протягуванням руки;

- беручи запропоновані напої, їжу, або при передаванні будь-чого іншій особі слід користуватися правою рукою;

- не варто пропонувати вашим гостям мусульманського віросповідання алкогольні напої або їжу з вмістом свинини;

- не варто піднімати ваше взуття на такий рівень, щоб була видна його підошва або робити рухи ногами у напрямку будь-кого, які можуть бути неоднозначно сприйняті;

-  слід уникати жестів з використанням пальців, щоб підізвати когось до себе. Краще користуватися долонею;

- якщо вас пригощають кавою, що є традиційним арабським звичаєм, та ви більше її не бажаєте, слід похитати порожню чашку з боку в бік декілька разів, тримаючи її, як правило, у правій руці.

 

СХЕМА РОЗТАШУВАННЯ ПОСОЛЬСТВА

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zsEkgkQrt5Rk.kB6PW13TV7TA


Консульська секція
Адреса:

Labhariyya st. 815, 66th Zone, Legtaifiya, West Bay, Dafna Area, Doha

Телефон: + (974) 441 47 297; + (974) 441 47 298. Телефон гарячої лінії (прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України): 00 (974) 668-531-82
Факс: (00974) 447 19 534
Ел. пошта: consul_qa@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години консульського прийому:

Неділя 9:30-12:30 (питання реєстрації актів цивільного стану, надання консульської консультації);

Понеділок 09:30-12:30 (прийом громадян з паспортних питань, нотаріату та реєстрації актів цивільного стану);

Вівторок 09:30-12:30 (візові питання, офіційне засвідчення документів, витребування документів);

Середа 09:30-12:30 (прийом громадян з паспортних питань, нотаріату та реєстрації актів цивільного стану);

Четвер 9:30-12:30 (візові питання, офіційне засвідчення документів, витребування документів).

Межі консульського округу:

Держава Катар

Примітки:

З консульських питань звертайтеся до керівника консульської секції Посольства протягом робочого тижня з 9:30 до 13:00 за винятком вихідних (п'ятниця та субота) та святкових днів.

У неприйомний час консульська допомога надається у таких випадках: техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України, інші випадки, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників.