Посольство України у Державі Катар

Київ 06:36

Спільна доповідь Старших посадових осіб щодо безвізового діалогу між Україною та Європейським Союзом

Лідери вересневого Саміту Україна-ЄС (2008 р., м.Париж) «...вирішили започаткувати візовий діалог, розробляючи відповідні умови щодо запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС у довгостроковій перспективі». Візовий діалог Україна-ЄС щодо розробки відповідних умов безвізових поїздок громадян України до ЄС у довгостроковій перспективі був відповідно започаткований 29 жовтня 2008 р.

Після першого раунду зустрічей у рамках блоку 1 («Безпека документів, у т.ч. біометрика»), блоку 2 («Нелегальна міграція, включаючи реадмісію»), блоку 3 («Громадський порядок та безпека») та блоку 4 («Зовнішні зносини») Старші посадові особи провели зустріч 19 травня 2009 р. та визначили пріоритетним ухвалення та імплементацію законодавства у таких сферах, як: безпека документів, включаючи біометрику; прикордонний менеджмент; управління міграцією; притулок; захист даних; юридична співпраця у кримінальних справах; боротьба з організованою злочинністю та відмиванням грошей, корупцією, торгівлею людьми, наркотиками; співробітництво між правоохоронними органами; захист прав людини; протидія расизму, ксенофобії та дискримінації; проблеми в отриманні реєстрації за місцем перебування. Крім того, повна імплементація угод про спрощення оформлення віз та про реадмісію, а також оновленого Плану дій Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки, залишаються надзвичайно важливими для діалогу.

Під час зустрічі Україна-Трійка ЄС на рівні міністрів юстиції та внутрішніх справ 3 червня 2009 р. було домовлено продовжити роботу на операційному рівні шляхом організації виїзних візитів експертів, що здійснюватимуть детальний аналіз та оцінювання. Метою візитів є оцінка ситуації по кожному блоку питань, що дозволить виробити рекомендації з визначення методології розробки відповідних умов запровадження безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС».

19 листопада 2009 р. Старші посадові особи провели зустріч з метою детального обговорення результатів проведеної з червня ц.р. роботи та відзначили таке:

1. У жовтні-листопаді 2009 р. відбулись виїзні візити експертів держав-членів ЄС по таких напрямах: безпека документів, у т.ч. біометрика (27-28 жовтня), нелегальна міграція, у т.ч. реадмісія (12-13 жовтня), громадський порядок та безпека (19-20 жовтня) та зовнішні зносини (11 листопада).

2. За результатами візитів підготовлено детальний аналіз та підбито підсумки, що дозволяють чітко оцінити ситуацію по кожному блоку.

3. Робота по чотирьох блоках питань наразі має бути активізована у рамках структурованого візового діалогу, зосередженого на послідовних пріоритетах діяльності та рекомендаціях органам влади України. Ці рекомендації, ґрунтуючись на відповідних умовах ЄС, мають окреслювати конкретні дії та заходи, що мають бути вжиті Україною задля досягнення подальшого прогресу у запровадженні безвізового режиму з ЄС.

4. Поряд з візовим діалогом, регулярні контакти на рівні Спільних візового та реадмісійного комітетів продемонстрували, що дві угоди в цілому виконуються. Старші посадові особи підкреслили важливість триваючої конструктивної співпраці з ефективної імплементації цих двох угод та очікують на внесення змін до Угоди про спрощення оформлення віз.

Старші посадові особи підготують черговий звіт для розгляду на засіданні Україна-Трійка ЄС на рівні міністрів юстиції та внутрішніх справ навесні 2010 р.

К.П.Єлісєєв
Заступник міністра закордонних справ України
Ж.-Л. Де Брауер
В.о. заступника директора ГД ЮСБ ЄК