Посольство України у Державі Катар

Київ 08:07

Культурно-гуманітарне співробітництво

Договірно-правова база двосторонніх відносин у культурно-гуманітарній сфері знаходиться на етапі становлення. Сторонами опрацьовується питання укладення низки угод у відповідних галузях.

09-10 травня 2014 р. у столиці Катару м.Доха пройшли щорічні кубкові змагання «Діамантової ліги» з легкої атлетики. Одним з почесних гостей турніру став відомий український спортсмен, багаторазовий світовий рекордсмен та олімпійський чемпіон у стрибках з жердиною Сергій Бубка.  

У період з 17 по 20 червня 2014 р. у м. Доха (Держава Катар) з візитом перебувала офіційна делегація України на чолі з Першим заступником міністра культури України Олесею Островською-Лютою. Делегація взяла участь у засіданні 38-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 18 червня 2014 р. Глава української делегації відвідала Міністерство культури Катару, де провела зустріч з Директором департаменту з питань культури і мистецтва Фалєхом Аль-Гаджрі.

 Останні роки є доволі насиченими на двосторонні заходи культурного спрямування.

У травні 2015 р. за сприяння Посольства у м. Доха організовано виставку картин українського художника А.Чорновола, в рамках якої демонструвались також роботи учнів Київського Палацу дітей та юнацтва віком від 6 до 12 років.

У червні 2015р. у культурологічному центрі «Катара» (м. Доха), з нагоди 71-ї річниці депортації кримськотатарського населення з території Криму, під патронатом Посольства України у Катарі відбувся прем’єрний показ художнього фільму «Хайтарма».

18 жовтня 2016 р. у м. Доха, за сприяння Посольства України та у взаємодії з українською арт-агенцією New Visions Production, було відкрито виставку українського мистецтва, присвячену святкуванню 25-ї річниці Незалежності України. На ній були представлені роботи понад 10 вітчизняних художників з різних регіонів України.

У грудні 2016р. Україну з робочим візитом відвідав радник Еміра Катару з питань культури Хамад Аль-Каварі (наразі має статус Державного Міністра), який був прийнятий Прем’єр-міністром України, міністрами закордонних справ, культури, екології та природних ресурсів України.  

У лютому у м.Доха на регулярній основі відбувається Конференція з міжрелігійного діалогу. Участь у роботі форуму традиційно беруть представники різних релігій та конфесій з України.

У 2017 та 2018 роках Посольством України в Катарі проведено низку заходів щодо вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

В Катарі на постійній основі відбуваються виступи різних творчих та художніх колективів України, які беруть участь у різноманітних заходах культурного характеру в країні перебування. Зокрема, у 2017 році Катар відвідали український театр льодових мініатюр «Кристал» (м. Дніпро), народний художній колектив України юнацький ансамбль танцю «Радість» з м.Вінниця, а також український музичний колектив «Акварелі» під керівництвом С.Хоровця.

Доху регулярно відвідують відомі українські спортсмени, які беруть участь у міжнародних турнірах і чемпіонатах з таких видів спорту як плавання, шахи, бокс, теніс, гімнастика, легка атлетика тощо.

У 2019 році Посольством проведено низку культурних та гуманітарних акцій. Зокрема, 26 лютого 2019 року Державу Катар відвідав український громадський діяч та мандрівник Микола Подрезан в рамках реалізації свого проекту «Планета Земля. Погляд з інвалідного візка». За сприяння Посольства було організовано зустріч М.Подрезана з керівником Культурного Центру «Катара» Х. Аль Сулейті.

У контексті відзначення в Україні 148-ї річниці з дня народження видатної української письменниці та громадського діяча – Лесі Українки, а також напередодні святкування 205-ти річчя з дня народження найвидатнішого поета України Тараса Шевченка Послом України в Катарі 3 березня 2019 року проведено зустріч з керівництвом Національної бібліотеки Катару, якому було вручено збірку віршів Лесі Українки та книгу вибраних творів Тараса Шевченка перекладені арабською мовою. Також у користування Національної бібліотеки Катару було передано Збірку документів та фотоматеріалів (англійською мовою), присвячених 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років та аналогічний збірник фотоматеріалів щодо сучасної української історії.

Із започаткуванням з 28 серпня 2017 р. прямого щоденного авіасполучення між Дохою та Києвом, а також набуття чинності 2 листопада 2018р. міжурядової угоди між Україною та Катаром про взаємне скасування візових вимог, значно збільшилася кількість громадян України, які відвідують Катар з метою туризму, у т.ч. використовуючи Доху як транзитний хаб на шляху до інших країн.