• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Нотаріальні дії
Опубліковано 01 листопада 2020 року о 13:08

НОТАРІАЛЬНІ ДІЇ


Запис на консульський прийом з питань нотаріату здійснюється виключно онлайн за посиланням https://online.mfa.gov.ua/  

Звертаємо увагу, що посвідчення довіреності завжди супроводжується додатковою консульською дією у вигляді засвідчення підпису на заяві про реєстрацію довіреності в реєстрі довіреностей. Тому, при записі на консульський прийом для посвідчення довіреності необхідно обов’язково обирати два послідовні слоти для вчинення двох нотаріальних дій – посвідчення довіреності і засвідчення справжності підпису.

Для економії Вашого часу після запису на консульський прийом засобами електронної черги просимо Вас надіслати листа з темою «Консульський прийом» на [email protected] До листа необхідно додати номер вашого телефону, копію Вашого паспорта для виїзду за кордон та зазначити перелік необхідних консульських дій з метою формування і відправки Вам ваучера для оплати консульського збору. 

Нотаріальне діловодство в Посольстві ведеться виключно українською мовою.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу у години прийому відвідувачів.

Нотаріальні дії, які вчиняються в дипломатичних представництвах України, визначені статтею 38 Закону України «Про нотаріат».

Найбільш поширеними нотаріальними діями, які вчиняються в Посольстві України в Катарі є посвідчення довіреності, засвідення справжності підпису, засвідчення вірності копії.

Просимо попередньо з’ясовувати в Посольстві можливість вчинення інших нотаріальних дій.

 

Для посвідчення довіреності або засвідчення справжності підпису текст документа у форматі Word в електронному вигляді надсилається на електронну адресу консульського відділу Посольства [email protected] з приміткою у темі повідомлення «нотаріат» та датою запланованого вчинення дії відповідно до онлайн реєстрації на консульський прийом.

Довіреності, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи.

Консульська посадова особа не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем або чорнилами, що зникають.


Під час звернення необхідно пред’явити такі документи:

— паспорт громадянина України для виїзду за кордон та/або паспорт громадянина України (внутрішній паспорт-книжка або ІD-картка);

— електронну версію документа, який необхідно посвідчити (при посвідченні копій документів обов’язково мають бути надані оригінали цих документів);

— оригінал довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (обов’язково для посвідчення довіреностей майнового характеру);

— квитанцію про сплату консульського збору;

— інші документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії (свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо).

Ненадання відомостей або документів на вимогу консульської посадової особи є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.

При вчиненні нотаріальних дій консульська посадова особа встановлює особу заявника. 

Встановлення особи громадянина України здійснюється за чинним паспортом громадянина України для виїзду за кордон та/або паспортом громадянина України (внутрішній паспорт-книжка або ІD-картка).

Встановлення особи іноземця здійснюється за паспортним документом, оформленим відповідними органами держави громадянства.

Правоздатність юридичної особи встановлюється на підставі установчих документів та документів про реєстрацію; також перевіряються повноваження представника юридичної особи.


Помилки у документах, що подаються до консульського відділу для посвідчення, призводять до неможливості подальшого використання документа та необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.

 

У цьому зв'язку рекомендуємо:

проєкт документа, що подається для посвідчення, попередньо узгоджувати з нотаріусом в Україні (іноді заявники, що звертаються до консульського відділу за оформленням довіреності або заяви для подальшого використання їх в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють документ, який не задовольняє вимог нотаріальної контори);

перед підписанням оформленого документа дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та у разі виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи необхідності доповнень – виправити/доповнити документ і подати консульській посадовій особі для доопрацювання.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що в тексті все правильно і документ відповідає його волі. Варто бути максимально уважними!

Після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консульською посадовою особою, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консульською посадовою особою, Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір.

Відповідальність за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

ДОВІРИТЕЛЬ САМОСТІЙНО ВІДПРАВЛЯЄ ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ В УКРАЇНУ ОРИГІНАЛИ ОФОРМЛЕНИХ В КОНСУЛЬСЬКОМУ ВІДДІЛІ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ НА ВНЕСЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ ДО ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ДОВІРЕНОСТЕЙ. ДОВІРЕНІСТЬ ВНОСИТЬСЯ ДО РЕЄСТРУ БУДЬ-ЯКИМ НОТАРІУСОМ В УКРАЇНІ.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux