Офіційна назва країни
Держава Катар
Загальна інформація
Столиця – місто Доха
Населення – 2 800 тис.
Площа – 11,437 тим. кв.км
Різниця в часі – узимку + 1 год
Мова – арабська (державна), дуже поширені, гінді, урду, малаялам, філіппінська. Майже все населення розмовляє англійською.
Грошова одиниця – катарський ріял
Телефонні коди – +974
Режим в'їзду: Режим в’їзду: безвізовий (візовий для власників службових паспортів). Власники службових паспортів можуть отримати візу в аеропорту на 30 днів.
Митні правила
Окремі обмеження для ввезення на територію Катару:
- цигарки (не більше 400 штук)
- товари персонального вжитку, вартість яких не перевищує 3000 катарських ріялів (822 дол.США) не підлягають митному декларуванню та оподаткуванню, якщо вони не використовуються із комерційною метою. Якщо вартість таких товарів перевищує зазначену суму, або вони ввозяться із комерційною метою – ввізне мито становитиме 5 % вартості товару, крім цигарок та тютюнових виробів, за які доведеться сплатити 100 % вартості.
- заборонено для ввезення на територію Катару: наркотики, алкогольні напої, продукти зі свинини, легкозаймисті та радіоактивні речовини, зброю, військову амуніцію, вибухові речовини, матеріали непристойного змісту (книжки, журнали, електронні носії інформації тощо).
Докладніше за посиланням:
http://www.customs.gov.qa/eng/traveller.php
Декларування валютно-фінансових цінностей, дорогоцінних металів і каміння.
Згідно з Законом Катару «Про боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму» №20/2019 і Постановою Ради Міністрів Катару №41/2019:
Будь-яка особа, яка в’їжджає чи виїжджає з Держави Катар і володіє будь-якою валютою, фінансовими інструментами на пред’явника чи дорогоцінними металами чи камінням, вартість яких еквівалентна чи перевищує еквівалент у 50 000 катарських ріялів, зобов’язані заповнити митну декларацію і надати будь-яку іншу інформацію на запит представника митних органів Катару.
Матеріяли, які підлягають декларуванню:
Валюта: в катарських ріялах чи іноземній валюті.
Фінансові інструменти на пред’явника: грошові інструменти на пред’явника (дорожні чеки, чеки, прості векселі, платіжні доручення на пред’явника, які можуть передаватися без обмежень, або випущені у такій формі, що право власності на них переходить з моменту передачі, або без зазначення імені отримувача платежу).
Дорогоцінні метали: золото, срібло, платина та інші дорогоцінні метали.
Дорогоцінне каміння: діаманти, смарагди, рубіни, сапфіри, перли тощо.
Будь-які недостовірні відомості в митній декларації або відмова надання митним органам додаткової інформації про джерела походження валюти, фінансових інструментів, дорогоцінних металів та каміння, можуть тягнути за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі, штрафу, арешту та конфіскації таких цінностей.
Ветеринарні вимоги та фітосанітарні правила
Домашніх тварин до Катару мають право ввозити лише особи, які мають намір проживати в Катарі, та отримають дозвіл на проживання чи робочу візу. Тварини повинні бути чіповані, завезені до Катару повітряним шляхом, бути здоровими, мати необхідні щеплення та дозвіл на імпорт, виданий компетентними державними органами. В Катарі існує заборона на ввезення окремих порід собак. Вичерпний перелік консультаційних та практичних послуг щодо ввезення тварин до Катару надає Катарський ветеринарний центр (http://qatarvet.com/).
До Катару заборонено ввозити продукти зі свинини та алкоголь. Для ввезення ліків необхідно мати рецепт від лікаря.
Подорожі автомобілем
Страхування (медичне обслуговування іноземців)
Безкоштовне медичне обслуговування в Катарі передбачене виключно для підданих Катару.
У разі, якщо Ви плануєте тимчасово перебувати в Катарі з туристичною, діловою чи приватною метою, бажано мати з собою діючий поліс медичного страхування, оскільки вартість послуг медичного обслуговування в Катарі є дуже високою (консультація у лікаря від 80 дол.США).
На території Держави Катар діють вимоги щодо обов’язкового медичного страхування у разі отримання посвідки на проживання в країні.
Мінімальна вартість полісу загальнодержавного медичного страхування в Катарі становить 100 катарських реала (орієнтовно 27 дол.США) на рік. Зазначений поліс діє у визначених державних полінклініках та лікарнях та не розповсюджується на приватні шпиталі.
Вартість полісу медичного страхування, який дає можливість отримати медичне обслуговування в приватних лікарнях, залежить від віку особи, яка планує придбати поліс, її фізичного стану, переліку лікарень, в яких він планує обслуговуватися тощо (як правило від 600 дол.США на рік на 1 особу).
Культурні, релігійні, побутові рекомендації (національні свята, загальноприйняті правила поведінки, можливість розрахунку банківськими картками міжнародних платіжних систем та інші корисні рекомендації)
Здійснення розрахунків: використання платіжних карток для розрахунку за товари та послуги дуже поширене в Катарі. До оплати приймаються платіжні картки найпопулярніших світових платіжних систем. При цьому розраховувати на можливість здійснення оплати за допомогою мобільного пристрою не варто. Перед виїздом до Держави Катар необхідно переконатися в банку, що вашою карткою можна розрахуватися в Катарі, або розблокувати її для здійснення розрахунків в Катарі. До оплати готівкою всюди приймається національна валюта, в багатьох місцях можна розрахуватися іншими валютами, проте курс, за яким прийматимуть платежі іноземною валютою, буде не дуже вигідним. Валюту можна обміняти у відділеннях банків та фінансових установ, які без зусиль можна відшукати в аеропорту та торговельних центрах.
Одяг: бажано вдягатися стримано, жінкам варто уникати одягу, який занадто підкреслює фігуру, занадто короткий та прозорий (міні-спідниці, блузки, теніски, сукні з відкритими плечима). Чоловікам та жінкам не слід з’являтися у купальному костюмі у непередбачених для цього місцях (крім, наприклад, басейну або пляжу).
Вживання алкоголю: Особам, які не є мусульманами, дозволяється вживання алкогольних напоїв у спеціальних приміщеннях готелю (ресторани, бари, готельний номер, за умови наявності відповідного дозволу МВС Катару на продаж у цих закладах алкоголю) або у власному будинку. Для купівлі алкоголю в спеціалізованому магазині потрібен дозвіл на проживання в Катарі і індивідуальна ліцензія. З’являтися у стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях забороняється.
Священний місяць Рамадан - священний місяць посту, протягом якого мусульмани утримуються від їжі та пиття від сходу до заходу сонця. Від немусульман не вимагається дотримуватись зазначених норм, проте, протягом цього місяця, слід утримуватись від прийому їжі, пиття та паління у громадських місцях.
Інші віросповідання: Хоча Іслам є офіційною релігією Катару згідно з конституцією країни, ставлення до інших віросповідань є поважливим та толерантним. Державними органами країни дозволяється будівництво церков та соборів на території Катару. Наразі в Катарі є кілька діючих християнських храмів різних конфесій.
Національні свята: Національні свята пов’язані з найбільш вагомими та важливими подіями з погляду ісламу та історії Держави Катар. Оскільки ісламський календар пов’язаний з відстеженням фаз місяця, його відповідність датам григоріанського календаря змінюється з року в рік. Національний День Катару - 18 грудня. Національний день спорту – другий вівторок лютого.
Вхід в арабську гостьову кімнату (меджліс): Не забувайте знімати взуття перед тим, як заходити у меджліс (місце для прийому гостей у приватному будинку). Якщо жінка супроводжує чоловіка під час відвідування, вона має пройти у кімнату для жінок. Перед початком розмови слід пригоститися чимось із запропонованих страв або напоїв. Прийняття пропозиції з боку господаря щодо спільного обіду або вечері (іншого прийняття їжі) є одним з проявів поваги до господаря.
Інші важливі моменти:
- певні емоційні прояви (обійми, поцілунки і т.ін.) забороняється демонструвати у громадських місцях, оскільки вони можуть стати, за нормами чинного законодавства Катару, підставою для затримання, арешту, ув’язнення та значних штрафів;
- слід уникати фотографування споруд релігійного призначення (без відповідного дозволу), споруд та техніки військового призначення, інших людей, особливо арабських жінок;
- важливо вітати вставанням іншу особу, яка щойно прибула. Рекомендується привітати особу арабського походження мусульманським «ассаляму алєйкум», зокрема, особу старшу за віком. Чоловікам слід також підводитися коли входить жінка;
- коли зустрічаються чоловік та катарська жінка, чоловіку першому не варто проявляти ініціативу у її привітанні протягуванням руки;
- беручи запропоновані напої, їжу, або при передаванні будь-чого іншій особі слід користуватися правою рукою;
- не варто пропонувати вашим гостям мусульманського віросповідання алкогольні напої або їжу з вмістом свинини;
- не варто піднімати ваше взуття на такий рівень, щоб була видна його підошва або робити рухи ногами у напрямку будь-кого, які можуть бути неоднозначно сприйняті;
- слід уникати жестів з використанням пальців, щоб підізвати когось до себе. Краще користуватися долонею;
- якщо вас пригощають кавою, що є традиційним арабським звичаєм, та ви більше її не бажаєте, слід похитати порожню чашку з боку в бік декілька разів, тримаючи її у правій руці і повернути правою рукою.
Безпекова ситуація (особливості, рекомендації та запобіжні заходи)
Держава Катар є країною із високим рівнем безпеки. Насильницькі злочини трапляються тут вкрай рідко.
Епідеміологічна ситуація (наявність інфекційних хвороб, сезонні спалахи захворювань, необхідність вакцинації/щеплень від певних захворювань до в’їзду в країну, вживання водопровідної води, інші рекомендації)
Епідеміологічна ситуація в Катарі є безпечною. Втім, рекомендовано вживати бутильовану воду. На території держави немає розповсюдження небезпечних інфекцій чи хвороб. Разом із тим у зимовий період дуже поширеною є застуда, не зважаючи на доволі комфортну температуру повітря (15-25 градусів за Цельсієм).
Характеристика регіонів (особливості в’їзду до окремих регіонів країни)
Сьогодні до Катару можна дістатися лише повітряним або морським шляхом. Всією територією країни можна вільно пересуватися, окрім міста Рас Лаффан, в’їзд до якого здійснюється за спеціально оформленою перепусткою, та місць, де здійснюється видобуток та переробка вуглеводнів, в’їзд куди, а також фотографування яких є забороненим. Слід уникати сильного наближення до кордону із Саудівською Аравією, пункт пропуску через який є наразі закритим.
Корисні телефони (довідково-інформаційна служба, поліція, швидка медична допомога, служба порятунку, інші корисні телефони)
Міністерство адміністративного розвитку праці, соціального захисту – 16008
Emergency (поліція чи швидка) – 999,112, 992 (для осіб з вадами слуху).
Державний шпиталь «Hamad Medical Corporation» – 974 4439 4444 (загальні питання) 16060 (обслуговування клієнтів).
Катарська національна туристична рада – 974 44069921, 106
ДАІ – 974 44890666
Каграмаа (комунальні послуги) - 991
Адреса Посольства
Посольство України у Державі Катар
Адреса: Labhariyya st. 815, 66th Zone Legtaifiya, West Bay, Dafna Area, Doha, Qatar, P.O.Box № 22539
Номер телефону: +974 441 47 297
Гаряча лінія: +974 5204 0033
Email: [email protected] Консульський відділ: [email protected]
Веб-сайт Посольства: http://qatar.mfa.gov.ua