• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Правила в'їзду до Держави Катар
Опубліковано 05 жовтня 2021 року о 17:12

Діючі у Державі Катар правила вїзду до країни

(з 18:00 01.12.2021)


Загальна політика:

 • Держава Катар класифікує усі країни на країни Зеленого і Червоного переліку, а також додаткового переліку Виключних країн червоного переліку залежно від епідеміологічних ризиків у кожній країні.
 • Резиденти Катару можуть подорожувати за кордон і повертатися в будь-який час за умови дотримання вимог щодо повернення.
 • Пасажири зобов’язані слідкувати за змінами офіційної політики подорожування і повернення до Катару.
 • Пасажири зобов’язані погоджуватися з анти пандемічними процедурами і правилами, які діють у Державі Катар.
 • Нерезиденти Катару повинні обов’язково попередньо зареєструватися на сайті www.ehteraz.gov.qa як мінімум за 3 дні до прибуття до Катару і завантажити всі необхідні документи, як-от: сертифікати вакцинації та інші документи. Попередня реєстрація для резидентів не є обов’язковою, але рекомендується для прискорення проходження процедур після прибуття до Катару. Завантаження негативних результатів ПЛР тестів для отримання попереднього дозволу на в’їзд до Катару більше не вимагається, проте оригінальний результат негативного тестування повинен пред’являтися при реєстрації на літак та в пунктах пропуску через державний кордон Катару. Сертифікат про вакцинацію, який завантажується на www.ehteraz.gov.qa,повинен містити QR-код. При реєстрації на посадку на літак та при проходженні паспортного контролю в Катарі документи, які завантажувалися на ЕХТЕРАЗ, результати ПЛР та антиген тестів (що також повинні містити QR-код), так само як і дозвіл на в”їзд, отриманий через ЕХТЕРАЗ, повинні пред”являтися в РОЗДРУКОВАНОМУ ВИГЛЯДІ. .
 • Всі особи, які подорожують до Катару, повинні завантажити мобільний застосунок Ehteraz і активувати його на смартфоні з використанням місцевої або міжнародної сім-карти.
 • Всі пасажири повинні підписати форму зобов’язання перед прибуттям до Катару (Acknowledgement Form). Ця форма доступна на сайті Міністерства громадського здоров’я Катару, платформі попередньої реєстрації www.ehteraz.gov.qa, онлайн платформі для бронювання авіаквитків. Громадяни Катару та резиденти, які були повністю вакциновані в Катарі і прибувають з однієї з країн, які віднесено до зеленого переліку, звільняються від цього обов’язку.
 • Пасажири повинні здати ПЛР-тест в медичному центрі, який акредитований органами охорони здоров’я в країні відправлення. Тест повинен бути негативний і забір біологічного матеріалу для тесту повинен бути проведений не більше, ніж за 72 години до прибуття до Катару.
 • Пасажири зобов’язані перевіряти карантинні правила в’їзду Катару залежно від класифікації країни відправлення.
 • У випадку домашнього карантину, умови розміщення повинні відповідати зобов’язанням, взятим пасажиром при заповненні Acknowledgement Form. Якщо умови розміщення не відповідають встановленим вимогам, необхідне придбання одного з пакетів готельного карантину на сайті Discover Qatar перед поїздкою до Катару.
 • Пасажири, які прибувають до Катару, у випадку виявлення будь-яких КОВІД-симптомів повинні відвідати клініку в пункті пропуску через державний кордон для проведення тестування і вжити заходів до ізоляції.
 • Ці правила дійсні на всіх пунктах перетину Катарського кордону.


Міністерством громадського здоров’я Катару визнаються виключно наступні вакцини:

Pfizer BioNTech (Comirnaty) – дві дози; Moderna (SpikeVax) – дві дози; Astrazeneca (CovishieldOxford,Vaxzevria) – дві дози; Janssen/Johnson Johnson – одна доза.

Умовно визнаються в Катарі такі вакцини: Sinopharm – дві дози, Sinovac – дві дози, Sputnik V – дві дози, Covaxin – дві дози.

Серологічний позитивний тест на антитіла є обов’язковим для осіб, які подорожують до Катару і які отримали дві дози умовно визнаних вакцин за більш, ніж 14 днів до початку подорожі до Катару. В такому разі тільки такі особи визнаватимуться такими, що повністю вакциновані (діти, які подорожуватимуть із такими особами, вакцинованими не вважатимуться).

Особи, які отримали дві дози умовно визнаних вакцин і одну дозу вакцини Pfizer BioNTech (Comirnaty) або Moderna (SpikeVax) вважаються повністю вакцинованими після спливу 14 днів з моменту отримання дози вакцини BioNTech (Comirnaty) або Moderna (SpikeVax).

Повністю вакциновані пасажири, які отримали за межами Катару щеплення визнаними в Катарі вакцинами, повинні надати оригінали сертифікатів про вакцинацію та інші супровідні документи арабською або англійською мовами, які повинні містити:

– Повне ім’я пасажира, як наведено в паспорті;

– Дати отримання щеплень;

– Назву/тип вакцини;

– Серійний номер лота вакцини (якщо застосовується)

– QR-код. 

Результати ПЛР та антиген тестів повинні містити дані паспорта, повне ім”я і прізвище англійською мовою, як наведено в паспорті, QR-код


Особи, які перехворіли на COVID-19

Громадяни і резиденти Катару, які перехворіли на Ковід, та громадяни країн Затоки, які перехворіли на КОВІД і після цього отримали принаймні одну дозу вакцини, визнаної в Катарі, вважаються повністю вакцинованими протягом 12 місяців після спливу 14 днів з моменту одужання або 14 днів з моменту отримання дози вакцини відповідно. Пасажири, які перехворіли на Ковід в країнах Затоки, повинні надати офіційний сертифікат, який підтверджує попереднє інфікування і статус вакцинації.


ВАЖЛИВІ ЗАУВАЖЕННЯ

- Позитивний серологічний тест на антитіла перед поїздкою до Катару є обов’язковим для осіб, які отримали дві дози умовно визнаних вакцин. Дійсність тесту – 30 днів. Якщо тест в країні відбуття зробити неможливо, або якщо результат такого тесту негативний, така особа підлягає поміщенню на карантин на сім днів.

- Повністю вакциновані особи повинні здати тест по прибуттю до Катару в одному із сертифікованих для цієї мети закладів.

- Стосовно невакцинованих осіб, їхній статус в додатку ЕХТЕРАЗ автоматично зміниться на жовтий у зв’язку із необхідністю проходження такими особами карантину.

- Особи, які прибули до Катару, не повинні ходити на роботу або контактувати із іншими людьми до моменту отримання результату ПЛР тесту.


Докладно про політику карантину і проведення тестування зазначено нижче.



 • Правила для пасажирів, які подорожують з країн Зеленого переліку


Група А: Громадяни Катару, резиденти Катару

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Пасажири, які досягли 12 років і які були повністю вакциновані в Катарі чи за його межами визнаними в Катарі вакцинами або умовно визнаними вакцинами (за умови позитивного тесту на антитіла), або ті, які одужали після Ковід-19 у Катарі і минуло 14 днів з дати одужання – звільняються від карантину після прибуття до Катару. Діти до 11 років, звільняються від карантину, якщо подорожують разом з одним чи обома батьками, які є повністю вакцинованими.

Політика тестування:

 • Особи, які відносяться до цієї категорії, звільняються від обов’язкового ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару. Пасажири, вакциновані умовно визнаними вакцинами, повинні отримати позитивний тест на антитіла перед прибуттям до Катару. Якщо тест в країні відбуття зробити неможливо, така особа підлягає поміщенню на домашній карантин на сім днів.
 • Після прибуття до Катару такі особи повинні здати ПЛР тест протягом 36 годин в приватних чи державних медичних закладах. Діти до трьох років, які подорожують із повністю вакцинованими одним чи обома батьками звільняються від ПЛР тестування


НЕВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Невакциновані особи, особи, яким вакцинація протипоказана чи які не можуть бути вакциновані, або ті, які не пройшли повний курс вакцинації підлягають домашньому карантину протягом семи днів, незалежно від віку.

Політика тестування:

Обов’язковий негативний ПЛР тест за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку. Після прибуття – ПЛР тестування на шостий день карантину. Якщо результат негативний – особа звільняється від карантину. ПЛР тестування можна зробити в будь-якому приватному чи державному закладі, уповноваженому робити такі тести.



Група Б - Відвідувачі Катару (в т.ч. туристи) 

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Пасажири, які досягли 12 років, і які повністю вакциновані визнаними в Катарі вакцинами або умовно визнаними вакцинами, звільняються від карантину. Діти до 11 років звільняються від карантину, якщо подорожують з одними чи обома батьками, які повністю вакциновані.

Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, зобов’язані отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку. Діти до трьох років, які подорожують із одним чи обома батьками, які повністю вакциновані – звільняються від тестування. Пасажири, вакциновані умовно визнаними вакцинами, повинні отримати позитивний тест на антитіла перед прибуттям до Катару. Якщо тест в країні відбуття зробити неможливо така особа підлягає поміщенню на готельний карантин на сім днів.

Після прибуття до Катару тестування не вимагається

НЕВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Пасажири, які не пройшли повний курс вакцинації, підлягають готельному карантину на сім днів. Право на домашній карантин мають особи, які подорожують за сімейними візами, і які відвідують родичів першого ступеня спорідненості, що мають дозвіл на проживання в Катарі. Такі особи повинні довести родинні стосунки і надати національну адресу проживання родичів.

Політика тестування:

Обов’язковий негативний ПЛР тест за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку. Після прибуття – ПЛР тестування на шостий день карантину. Якщо результат негативний – особа звільняється від карантину. ПЛР тестування можна зробити в будь-якому приватному, уповноваженому робити такі тести, якщо карантин домашній. У випадку готельного карантину – тестування проводиться в готелі.

 

Правила для пасажирів, які подорожують з країн Червоного переліку

Група А: Громадяни Катару, резиденти Катару

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Пасажири, які досягли 12 років і які були повністю вакциновані в Катарі чи за його межами визнаними в Катарі вакцинами або умовно визнаними вакцинами (за умови позитивного тесту на антитіла), або ті, які одужали після Ковід-19 у Катарі і минуло 14 днів з дати одужання – звільняються від домашнього карантину після прибуття до Катару і отримання негативного результату ПЛР тестування. Діти до 11 років, звільняються від домашнього карантину після негативного результату ПЛР тестування, якщо подорожують разом з одним чи обома батьками, які є повністю вакцинованими.

Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, повинні отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку. Пасажири, вакциновані умовно визнаними вакцинами, повинні отримати позитивний тест на антитіла перед прибуттям до Катару. Якщо тест в країні відбуття зробити неможливо така особа підлягає поміщенню на домашній карантин на сім днів.

Після прибуття до Катару такі особи повинні здати ПЛР тест протягом 36 годин в приватних чи державних медичних закладах, незалежно від віку. ПЛР тести після прибуття до Катару можна здати в державних та акредитованих приватних медичних закладах.

НЕВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Всі пасажири підлягають домашньому карантину на сім днів, незалежно від віку.

Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, повинні отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку.

Обов’язкове ПЛР тестування на шостий день домашнього карантину, незалежно від віку. Особа звільняється від карантину на сьомий день, якщо отримає негативний результат ПЛР тестування. ПЛР тести можна здати в державних та акредитованих приватних медичних закладах.

Група Б - Відвідувачі Катару (в т.ч. туристи) 

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Пасажири, які досягли 12 років, і які повністю вакциновані визнаними в Катарі вакцинами або умовно визнаними вакцинами, підлягають готельному карантину на два дні після прибуття до Катару. Діти до 11 років підлягають готельному карантину на два дні, якщо подорожують з одними чи обома батьками, які повністю вакциновані.

Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, зобов’язані отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку. Пасажири, вакциновані умовно визнаними вакцинами, повинні отримати позитивний тест на антитіла перед прибуттям до Катару. Якщо тест в країні відбуття зробити неможливо, така особа підлягає поміщенню на готельний карантин на сім днів.

Після прибуття до Катару необхідно здати ПЛР тест в карантинному готелі.


НЕВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Пасажири, які не пройшли повний курс вакцинації, підлягають готельному карантину на сім днів, незалежно від віку. Право на домашній карантин мають особи, які подорожують за сімейними візами, і які відвідують родичів першого ступеня спорідненості, що мають дозвіл на проживання в Катарі. Такі особи повинні довести родинні стосунки і надати національну адресу проживання родичів.

Політика тестування:

Обов’язковий негативний ПЛР тест за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку. Після прибуття – ПЛР тестування на шостий день карантину. Якщо результат негативний – особа звільняється від карантину. ПЛР тестування можна зробити в уповноважених приватних медичних закладах, якщо карантин домашній. У випадку готельного карантину – тестування проводиться в готелі.


Правила для пасажирів, які подорожують з країн Виключного Червоного переліку

Група А: Резиденти Катару

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Повністю вакциновані особи підлягають готельному карантину на два дні після прибуття до Катару.


Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, повинні отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку.

Після прибуття до Катару такі особи повинні здати ПЛР тест в перший день в карантинному готелі, незалежно від віку.

НЕВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Всі пасажири підлягають готельному карантину на сім днів.

Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, повинні отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку.

Обов’язкове ПЛР тестування на шостий день готельного карантину, незалежно від віку. Особа звільняється від карантину на сьомий день, якщо отримає негативний результат ПЛР тестування. ПЛР тести здаються в карантинних готелях

Група Б - Відвідувачі Катару (в т.ч. туристи) 

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Готельний карантин на два дні.

Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, зобов’язані отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку.

Після прибуття до Катару необхідно здати ПЛР тест в карантинному готелі в перший день, незалежно від віку.


НЕВАКЦИНОВАНИМ В’ЇЗД ЗАБОРОНЕНО


Правила для пасажирів, які подорожують з ОКРЕМИХ країн Виключного Червоного переліку (Ботсвана, Єгипет, Есватіні, Лесото, Намібія, Південна Африка, Зімбабве)

Група А: Резиденти Катару

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Повністю вакциновані особи підлягають карантину: на два дні – готельний карантин, п’ять днів - домашній.


Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, повинні отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку.

Після прибуття до Катару такі особи повинні здати ПЛР тест в перший день в карантинному готелі, незалежно від віку. На шостий день карантину особа повинна здати другий ПЛР тест, незалежно від віку, і звільняється від карантину за умови двох негативних тестів на сьомий день карантину. Під час домашнього карантину тести здаються в державних або уповноважених приватних медичних закладах.

НЕВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Всі пасажири підлягають готельному карантину на сім днів.

Політика тестування:

 • Особи, які відносяться до цієї категорії, повинні отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку.
 • Обов’язкове ПЛР тестування у перший і шостий дні готельного карантину, незалежно від віку. Особа звільняється від карантину на сьомий день, якщо двічі отримає негативні результати ПЛР тестування. ПЛР тести здаються в карантинних готелях.

Група Б - Відвідувачі Катару (в т.ч. туристи) 

ВАКЦИНОВАНІ

Карантинна політика:

Готельний карантин на сім днів.

Політика тестування:

Особи, які відносяться до цієї категорії, зобов’язані отримати негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до прибуття до Катару, незалежно від віку.

Після прибуття до Катару необхідно здати ПЛР тест в карантинному готелі в перший та шостий дні, незалежно від віку. Звільнення від карантину на сьомий день за умови двох негативних ПЛР тестів.


НЕВАКЦИНОВАНИМ В’ЇЗД ЗАБОРОНЕНО



Мобільний застосунок «EHTERAZ»

Особи, які прибувають до Катару, повинні встановити застосунок «EHTERAZ» і активувати його на смартфоні. Щоб це зробити необхідно здійснити таке:

 • Мати місцеву або міжнародну сім-карту;
 • Доступ до інтернету;
 • Смартфон, який підтримує Андроїд 6 і вище або iOs 13.5 і вище.
 • Завантажити додаток з Google Play, Apple Store або з інших пошукових систем.
 • Сім-карти та смартфони доступні для придбання в пунктах перетину кордону (аеропорт Хамад і наземний пункт Порт Абу Самра) у разі відсутності у пасажира сім-карти або смартфону.

Дипломати, власники карток адміністративного персоналу, а також ВІП пасажири, які здійснюють офіційні державні візити, звільняються від встановлення цього додатку.

Протягом всього строку застосування карантину до особи статус в ЕХТЕРАЗ залишатиметься жовтим, до моменту отримання негативного результату ПЛР тестування відповідно до політики тестування.

Пересуватися територією Катару і залишати місце проживання можливо, якщо статус особи в додатку EHTERAZ – зелений.

За порушення карантинних обмежень в Катарі встановлена кримінальна відповідальність, що передбачає позбавлення волі строком до трьох років та/або штраф до 55 000 доларів США.

Бронювання готелю для карантину (Discover Qatar) - https://www.qatarairways.com/en/discover-qatar.html

Докладно про умови в’їзду до Катару перелік країн Зеленого і Червоного переліку, на https://covid19.moph.gov.qa/EN/travel-and-return-policy/Pages/default.aspx

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux