• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформація щодо сфери державних закупівель, проведення тендерів на придбання товарів і послуг у Державі Катар.
Опубліковано 16 серпня 2020 року о 11:16

Порядок і правила проведення тендерів на здійснення робіт, постачання товарів і надання відповідних послуг у Державі Катар на теперішньому етапі регулюються Законом №26 від 2005 р. «Про регулювання торгів і тендерів» («Tenders and Bids Regulatory Law»), Законом №24 від 2015 р. «Про проведення тендерів і аукціонів» («Regulation of Tenders and Auctions») з доповненнями відповідно до Закону №18 від 2018 р., а також Постановою Кабінету Міністрів Катару № 22 від 2016 р. «Про введення у дію Виконавчого регламенту до Закону №24-2015» (з додатками відповідно до рішення Уряду Катару №16 від 2019 р.). Компанії, що мають наміри взяти участь у тендерах, які проводяться на території Держави Катар, повинні дотримуватися норм, положень і процедур, визначених згаданими законодавчими актами.

Усі катарські міністерства, державні установи та органи влади, а також суб'єкти господарювання, які повністю або частково фінансуються урядом, організовують тендерний процес у відповідності до вимог зазначених законів. Виключення застосовуються для Збройних сил, МВС Держави Катар, Катарської інвестиційної адміністрації та нафтогазового концерну «Qatar Petroleum», тендерні процеси для яких проводяться за окремими нормативними актами і процедурами.

Міністерством фінансів Катару розроблено уніфікований веб-сайт (https://monaqasat.mof.gov.qa), на якому розміщено детальну інформацію щодо сфери державних закупівель у країні та покрокову інструкцію стосовно механізму реєстрації та прекваліфікації компаній-претендентів.

Згідно з положеннями Закону №26 від 2005 р., головним уповноваженим держаним органом, відповідальним за організацію тендерного процесу у державному секторі країни, наразі залишається Центральний тендерний комітет у складі Міністерства фінансів Катару. Координуючу роль відіграє Департамент регулювання державних закупівель Мінфіну Катару, створений постановою катарського Уряду №12 від 2015 р.

Водночас, відповідно до Закону №24-2015, центральні органі виконавчої влади Катару (міністерства, спеціалізовані установи та компанії) можуть створювати власні тендерні комітети (5-7 осіб), до складу яких повинні увійти представники Міністерства фінансів та Бюро аудиту Дивану (адміністрації) Еміра Катару. Зазначені відомчі комітети самостійно проводять профільні тендери, встановлюють стандарти, норми і процедури конкурсних торгів та визначають переможців.

Тендери можуть бути загальними (відкритими), спеціальними (закритими) або локальними (місцевими). У загальних відкритих тендерах мають право брати участь всі без винятку компанії (якщо інше не передбачено правилами тендеру) за умов реєстрації у торговому реєстрі або наявності спільного підприємства з катарською компанією (агента).

Організацією та проведенням у Катарі спеціальних та локальних тендерів опікуються спеціалізовані та місцеві тендерні комітети. Водночас, порівняно невеликі за вартістю тендери (менше 275 тис. дол. США) можуть проводитися безпосередньо структурами-замовниками. У тендерах з вартістю робіт (послуг) менше 1,4 млн. доларів США наразі можуть брати участь виключно катарські компанії.

Відповідно до декрету Міністерства фінансів Катару №3 від 2013 р., усі іноземні компанії, що стали переможцями тендерів, у процесі їхньої реалізації повинні використовувати місцеві можливості (до 30% від вартості контракту). Виключення можливе лише за рішенням Глави катарського уряду у разі відсутності необхідних товарів або послуг на катарському ринку.

Найбільшими замовниками тендерів на виконання робіт, постачання товарів і послуг на теперішньому етапі є Управління громадських робіт Катару - Public Works Authority “Ashghal” (реалізація інфраструктурних проектів, http://www.ashghal.gov.qa/en/Tenders/Pages/default.aspx), Doha Port (портова інфраструктура, http://www.npp.com.qa/Tenders.html), Qatar Rail Company (метро та залізниця, http://www.qr.com.qa/English/Procurement/Tenders/Pages/default.aspx), New Doha International Airport (аеродромна інфраструктура, http://www.ndiaproject.com/main.html) та ін.

Показовим є механізм здійснення тендерного процесу, запроваджений Управлінням громадських робіт “Ashghal”, провідною державною установою Катару у контексті реалізації інфраструктурних проектів у Досі (Public Works Authority, P.O. Box 22188, Doha, Qatar, Fax: +97444950777, Email:[email protected]), яким здійснюється попередня прекваліфікація компаній (постачальники робіт і послуг, підрядники), що представлені в країні і зацікавлені взяти участь у державних тендерах. При цьому умовою участі у прекваліфікації є реєстрація представників зазначених підприємств у Департаменті регулювання державних закупівель Міністерства фінансів Катару.

Детальну інформацію щодо умов і порядку участі у тендерах можна отримати у департаменті угод і контрактів Управління громадських робіт Катару або на сайті Управління за посиланням http://www.ashghal.gov.qa/en/Tenders/Pages/ParticipationTerms.aspx. Тендерний пакет (документацію) з інформацією про технічні та фінансові умови можна придбати в департаменті угод і контрактів Управління громадських робіт Катару, або он-лайн, зареєструвавшись на сайті Управління (http://www.ashghal.gov.qa/en/Pages/CompanyRegisteration.aspx). 

Урядом Катару також створена спеціальна сторінка на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг, де функціонує сервіс щодо пошуку тендерів на порталі державних закупівель і міститься інформація про тендерні конкурси, які заплановані до проведення або проводяться на території Катару (https://portal.www.gov.qa/wps/portal/services/inviduallandingpages/other+services/searchfortendersonthegovernmentprocurementregulatorydepartmentportal).

Крім того, катарською компанією Qatar Tenders (Doha, Qatar, Phone: +974 44655808, Email: [email protected]) розроблено спеціалізований сайт, на якому на платній основі можна отримати актуальну інформацію щодо проєктів, тендерів, причетних компаній та інших питань, пов’язаних з тендерними процедурами у Катарі (http://www.qatartenders.com/index.asp#20200804080116).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux