• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар Посла України в Катарі Євгена Микитенка місцевій газеті "Аль-Райя" щодо виборів Президента України (25.05.2014 р.)
Опубліковано 25 травня 2014 року о 10:49

Основні "сигнали" коментаря Посла України в Катарі Євгена Микитенка:

Загальнополітичні аспекти

- Позачергові вибори Президента України відбудуться у визначені законодавством терміни - 25 травня 2014 р.

-   Для участі у виборах зареєстровано 21 кандидат, які представляють усі регіони та повний спектр політичних сил України.

-   У закордонному виборчому окрузі створено 114 виборчих дільниць.

-   Україна заінтересована і робить все для того, щоб вибори пройшли вільно, прозоро, демократично, у повній відповідності до міжнародних стандартів за максимально можливою участю міжнародних спостерігачів.

-   Очікується велика кількість міжнародних спостерігачів. Станом на 16 травня 2014 року ЦВК вже зареєстровано 1375 міжнародних спостерігачі: від міжнародних організацій - 1319 та окремих держав - 56. Зокрема, зареєстровано  спостерігачів від Канади, Литви, США, Франції, Японії, БДІПЛ ОБСЄ, ПА ОБСЄ та ПАЧЕС, Світового Конгресу Українців, Українського Конгресового Комітету Америки. Свої спостережні місії також надішлють Європейський парламент, Парламентські асамблеї Ради Європи, НАТО, ГУАМ тощо. 

-   З 19 березня 2014 року в Україні працює довготермінова місія БДІПЛ ОБСЄ. Планована кількість короткотермінових спостерігачів від Бюро, які прибудуть безпосередньо напередодні дня голосування, становить понад 900 осіб.

-   Президентські вибори є визначальними для подальшого розвитку України та ключовим етапом на шляху до нормалізації та стабілізації ситуації в країні. Будь-які спроби зірвати їхнє проведення або заклики до перенесення дати виборів є виключно намаганням завадити стабілізації внутрішніх процесів в Україні.

Вибори в АР Крим та на Сході України

-   Президентська виборча кампанія 2014 року відбувається в умовах складної  суспільно-політичної напруги і безпекових викликів, у яких Україна опинилася вперше за останні два десятиліття. Незважаючи на це, створено практично всі необхідні правові та організаційні умови для того, щоб вибори відбулися, а демократичність виборів ніхто не міг поставити під сумнів. Підготовка до виборів триває відповідно до затвердженого ЦВК календарного плану і вже вийшла на завершальну пряму.

-   За чинним національним законодавством результати виборів Президента України встановлюються незалежно від кількості виборчих дільниць/виборчих округів, на яких голосування не відбулося чи не було організоване.

-   Здійснено все необхідне для проведення виборів на території України, крім АР Крим. Практично завершено формування виборчих комісії. У зв‘язку з тимчасовою окупацією Кримського півострова Росією там не створено окружних виборчих комісій. Згідно із чинним законодавством України вибори на тимчасово окупованій території не організовуються і не проводяться. Водночас для громадян України, які проживають на окупованому півострові, створена можливість проголосувати на виборах Президента України в сусідній з АР Крим Херсонській області, або на будь-якій виборчій дільниці на території України.

-   У зв‘язку з діяльністю озброєних терористичних груп вживаються необхідні заходи для того, щоб забезпечити безпеку виборчого процесу, членів виборчих комісій і виборчої документації та забезпечити проведення виборів на всій території України. 

-   З врахуванням безпекової ситуації, що склалася на частині території Донецької та Луганської областей, 15 травня Верховною Радою України було прийнято низку поправок до Закону України «Про вибори Президента України», які передбачають, зокрема, посилення, у разі необхідності, охорони виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації під час їхнього транспортування від дільничних та окружних виборчих комісій до виборчих комісій вищого рівня; посилення охорони виборчих комісій за адресами їх місцезнаходження; надання можливості обласним адміністраціям змінювати місцезнаходження відповідних виборчих комісій.

- Через провоковану Росією злочинну діяльність терористичних збройних угруповань у ще двох областях -  Донецькій та Луганській - утворення ДВК та початок їхньої роботи відбувався в надзвичайних умовах.

 

-   Попри складну ситуацію в обох областях, Закон “Про вибори Президента України” створює достатні передумови для встановлення результатів виборів та обрання глави держави.

Міжнародні аспекти

-   Українська сторона високо цінує фактично одностайну позицію міжнародного співтовариства, у т.ч. Держави Катар щодо особливого значення вільних і демократичних виборів Президента України 25 травня 2014 року для деескалації ситуації навколо нашої держави.

-   Єдиною державою, офіційні представники якої неодноразово заявляли про невизнання виборів 25 травня 2014 року або заздалегідь ставили під сумнів легітимність їхніх результатів, є Російська Федерація, заінтересована у подальшій ескалації ситуації навколо України.

-   Російська Федерація вживає всіх заходів, щоб дестабілізувати ситуацію в нашій державі та зірвати вибори Президента України. Рішення Росії провести в день президентських виборів в Україні на кордоні з нашою державою військові навчання теж слід розглядати у цьому руслі.

-   Закликаємо всі держави підтримати проведення демократичних та вільних президентських виборів в нашій державі та рішуче засудити дії Росії, спрямовані на зрив виборів Президента України.

 

Оригінал публікації міститься за цим посиланням: http://www.raya.com/news/pages/ea3e60af-ce25-4910-aa44-ceb311ce0c04#.U4GfnyTdWis.facebook

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux