18 травня ц.р. з нагоди відзначення 72-ї річниці депортації кримськотатарського населення одна з провідних катарських газет «Аль-Ватан» надрукувала інтерв’ю Посла України Євгена Микитенка.
У ньому, зокрема, Посол відзначив важливість внесення до заключного документу засідання глав держав-членів Організації Ісламського Співробітництва у квітні ц.р. у Стамбулі положення про необхідність подальшого моніторингу ситуації, що склалася в окупованому Криму у контексті забезпечення прав і свобод кримськотатарського народу.
Крім цього, йдеться про те, що примусове виселення кримських татар, яких у 1944 р. радянська влада звинуватила у співпраці з нацистами, стало однією з найбільш швидко проведених депортацій у світовій історії.
За даними Національного руху кримських татар, загалом з Криму депортували 238,5 тисяч осіб, з яких 205,9 тисяч, тобто 86,4 % становили жінки та діти.
Зазначається, що у перші роки заслання кримськотатарський народ втратив 46,2% від загальної чисельності. Радянська влада знищувала кримськотатарські пам'ятки, спалювала рукописи і книги. У мечетях відкривали кінотеатри та магазини.
З 1989 по 1993 рр. до Криму повернулася половина всіх кримських татар, що жили тоді в СРСР - 250 тисяч людей. Повернення до Криму корінного населення було доволі непростим.