• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Ексклюзивне інтерв"ю катарським ЗМІ Глави групи з міжпарламентських зв"язків із Державою Катар у Верховній Раді України
Опубліковано 05 жовтня 2016 року о 14:00

4 жовтня ц.р. дві провідні арабомовні газети Катару «Аль-Шарк» та «Аль-Рая» продовжили друкувати репортажі про проведені журналістами цих видань зустрічі під час їх перебування в Україні протягом 21-26 вересня ц.р. Цього разу детально висвітлено подробиці їх зустрічі 22 вересня ц.р. з Главою групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Катар у Верховній Раді України, народним депутатом України А.Артеменком, на запрошення якого делегація катарських журналістів перебувала в Україні.

У публікаціях, що вийшли під заголовками «Катар балансує ситуацію в арабському світі» («Аль-Шарк») та «Переговори у Досі цього місяця для обговорення закупок катарського газу» («Аль-Рая»), зазначається, що роль Дохи у регіональному та міжнародному вимірах набуває дедалі більшого значення. У цьому контексті, зазначає А.Артеменко, Україна плекає великі надії на те, що візит еміра Катару шейха Т.Аль Тані до нашої держави відбудеться у ближчому майбутньому.

Крім цього, український парламентар наголосив на важливості розширення договірно-правової бази відносин двох країн, насамперед, у галузях економіки, торгівлі, інвестиційної діяльності. Ним було відзначено також, що створення у Верховній Раді України Групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Катар надало імпульс динаміці двосторонніх контактів на високому рівні, а також сприяло якісному зростанню кількості представників українського бізнесу, які за останній час взяли участь у численних виставкових заходах на території Катару. Особливий наголос був зроблений на успішній роботі українських делегацій на сільськогосподарській виставці «Агрітек-2015» та військово-морській виставці «Дімдекс-2016».

А.Артеменко акцентував увагу на зацікавленості уряду України у збільшенні обсягів експорту вітчизняної сільськогосподарської, металевої та машинобудівельної продукції, наголосивши на тому, що катарська сторона є також зацікавленою у розбудові відносин з нашою державою в авіабудівельній галузі, сферах інформаційних технологій та нерухомості.

За словами А.Артеменка, одним з найбільш пріоритетних завдань на даному етапі є започаткування між Києвом та Дохою прямого авіаційного сполучення, яке могло б згодом поширитись й на м. Львів. Він також підтвердив готовність низки українських підприємств та компаній взяти участь в інфраструктурних проектах, які реалізовуються в Катарі у рамках підготовки до ЧС з футболу 2022 р., виходячи з набутого ними досвіду організації Євро-2012.

А.Артеменко висловив також надію на те, що ближчим часом буде укладено низку важливих та довгоочікуваних міжурядових угод з Катаром про створення спільної комісії з торговельно-економічного і технічного співробітництва, про уникнення подвійного оподаткування та про заохочення і взаємний захист інвестицій. Він також зауважив, що парламент і уряд України зробили все належне та прийняли усі необхідні нормативні документи для гарантування і захисту прав іноземних інвесторів в Україні.

Український політик закликав катарську сторону не розглядати Україну лише як виробника сировинних матеріалів, але й як партнера у виробленні такої сировини в Україні.

Крім цього, велику увагу А.Артеменко приділив питанню важливості активізації енергетичного співробітництва з Катаром.

Він також подякував уряду Катару за підтримку відповідної резолюції ГА ООН від 27.03.2014 р. щодо захисту територіальної цілісності України, а також висловив вдячність за виділення Товариством Червоного Півмісяця Катару 400 тис. дол. для допомоги біженцям з Донбасу. Таким чином, Держава Катар стала однією з перших мусульманських країн, яка надала допомогу українському народові унаслідок ескалації подій на Донбасі, – зазначають газети.

А.Артеменко висловив задоволення рівнем взаємодії з Консультативною Радою (парламентом) Держави Катар, відзначивши важливість зустрічі з її головою, яка відбулась у квітні 2015 р. у Досі, що стало, по-суті, першим в історії двосторонніх відносин міжпарламентським контактом подібного рівня.

Він також поінформував катарських журналістів про рішення останнього засідання Груп зі зв’язків із Катаром та Кувейтом у ВР України ініціювати проведення у лютому 2017 р. економічного форуму «Україна-РСАДПЗ» для інтенсифікації ділових контактів та заохочення аравійських інвесторів до участі в приватизації державних об’єктів в Україні.

Попередню згоду взяти участь у такому заході вже висловили катарська, саудівська, еміратська та кувейтська сторони. Під час форуму, зазначає депутат, учасники матимуть можливість детально ознайомитись з перспективними проектами у таких галузях як важке машинобудування, сільське господарство, туризм, медицина, екологія тощо.    

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux