5 жовтня ц.р. дві провідні арабомовні газети Катару «Аль-Шарк» та «Аль-Рая» продовжили друкувати репортажі про проведені журналістами цих видань зустрічі під час їх перебування в Україні протягом 21-26 вересня ц.р. Цього разу в рамках присвяченого Україні «гуманітарного блоку» висвітлено деталі їх перебування у мм. Одеса та Львів.
У публікаціях, що вийшли під заголовками «В Україні немає дискримінації проти арабів та мусульман» («Аль-Шарк») та «Все більше українців вирішує прийняти іслам» («Аль-Рая»), зазначається, що на прикладі ісламського центру «Аль-Хейр», який катарські журналісти відвідали у м. Одеса, стає очевидним, що українське суспільство є толерантним до представників інших релігійних меншин та культур.
За словами шейха А.Рустума, який очолює цей центр, мусульмани України потребують допомоги Катару для підтримки одновірців та подальшого поширення ісламу. Він також відзначив велику кількість арабів, у т.ч. студентів, які проживають та навчаються у найбільших містах України. В Одесі, за його оцінками, арабська діаспора налічує близько 70 тис. чоловік, переважна частина яких задіяна у бізнесі.
Шейх А.Рустум підкреслив також, що на території України діють й інші мусульманські центри, які поширюють поміркований, не політичний іслам. Одним з таких осередків, за його словами, є, центр «Аль-Масар», що функціонує під егідою всеукраїнського мусульманського релігійного об’єднання «Аль-Раїд».
За час керування центром «Аль-Хейр», зазначає шейх А.Рустум, іслам прийняло 210 українців, які сповідували інші релігії, з них 8 чоловік у 2015 році.
А.Рустум через журналістів звернувся до катарських благодійників допомогти знайти постійне, не орендоване приміщення для центру «Аль-Хейр», а також сприяти отриманню ним додаткових підручників та інформаційних матеріалів про іслам для потреб одновірців в Одесі та загалом в Україні.
А.Рустум наголосив також на необхідності мобілізації зусиль мусульман України для активнішого поширення у ЗМІ нашої держави об’єктивної інформації про іслам та громадську діяльність мусульман України для відображення реальної картини та недопущення спотворення іміджу ісламу, як релігії миру та любові.
У газеті «Аль-Шарк» автор публікації додатково згадує про інвестиційну привабливість Одеси як великого і важливого морського порту на Чорному морі. Також він наголошує на тому, що це місто на півдні України має чарівну берегову лінію, яка могла б бути використана катарськими інвесторами для будівництва готелів і санаторіїв, враховуючи наявність в Одесі міжнародного аеропорту, низки морських портів, розвиненої транспортної та торговельно-розважальної інфраструктури.
Окремим блоком обидві газети подають короткий репортаж про візит своїх журналістів до замку Потоцьких у Львові, де відбулась їх зустріч з директором цього музейного об’єкту Оксаною Козинкевич. У ході перебування їх було ознайомлено з мистецькими експонатами музею з акцентом на артефактах османського періоду, які зберігаються у ньому.